28. Sobotecký jarmark potěší hudební nadšence i milovníky kvalitního jídla a pivních speciálů

Hudební fajnšmekři a gurmáni by si měli poznačit do diářů 19. a 20. srpna. Sobotecký jarmark a festival řemesel totiž ve své osmadvacáté edici nabídne vrchovatě hudebního programu i zajímaých stánků s jídlem a pitím.

 

Vyrazit budete moct už v pátek, kdy se na náměstí představí Žlutý pes. V sobotu se v parku představí Jiří Schmitzer či Josef Fojta. Na hlavním pódiu  mezi tím vystoupí The Brownies, Petra Janů či Mustang Bluesride. Večer bude patřit The Tap Tap. Kapela, která vznikla v roce 1998 jako zájmový kroužek Jedličkova ústavu, dává prostor hendikepovaným. Na svých vystoupeních ale dokáže návštěvníky bez výjimky přesvědčit, že hudba spojuje. The Tap Tap dnes koncertují na velkých pódiích a o jejich oblíbenosti svědčí například čísla na YouTube - nejsledovanější klip má přes 5 milionů shlédnutí. S druhým albem přijíždí do Sobotky Prague Conspiracy, která na pódiu vystřídá The Tap Tap. Sobotní večer pak zakončí energií nabitý keltský folk v podání Benjamings Clan.

 

Věrní návštěvníci Jarmarku nepřijdou o stánky s řemeslnými výrobky, divadélka pro děti nebo vystoupení mažoretek. K nehudebnímu programu se ale letos přidává též vytříbenější nabídka stánků s jídlem a pitím. „Chceme návštěvníkům dopřát krom tradičních dobrot i zahraniční speciality, které si jen tak doma nepřipraví,“ vysvětluje spolupořadatelka Jarmarku Dana Vejnárková.

 

Čekají nás lahůdky Krkonošské zabíjačky, holandské sýry U Sýrového motýlka , ale také vegetariánské, veganské a raw dobroty ve stánku paní Valsové či Gruzínské speciality Irma Guga. Mlsnej jazýček z Čelákovic přiveze zdravé sladkosti, quishe a bezmasé hamburgery. Milovníci masa se vyřádí na klobásách či rožněném býčku, dodat říz mohou dobrotám ve stánku Pulpamen s domácími hořčicemi a čatní. Kvalitní kávu nám nabídne kavárna HY Coffee Point v pojízdném Citroenu z roku 1974 nebo kavárna Café Bike & Koňovůz. O spokojenost pivařů se postarají pivovary Krakonoš, Rohozec, Svijany, Raven se svými svrchně kvašenými pivy a klasiku zajišťují Plzeňští.

 

„Jarmark má letos historicky nejdražší kulturní program, rozšířenou nabídku jídla, ale nemešká ani samotné město Sobotka. Návštěvníci jistě ocení například nové veřejné toalety.“ uzavírá Jan Janatka ze Spolku Jarmark.