Program Soboteckého jarmarku 2015 je kompletní

27. Jarmark přinese hudební romantiku smaragdového ostrova, festivalové hvězdy i prověřený program

 

Na festivalech po celé Evropě vystupuje Travis O'Neill and His Cardinal Sins a letos v létě si irský písničkář a kytarista žijící v Praze udělá se svou kapelou zastávku na 27. Soboteckém jarmarku a festivalu řemesel. Ještě před muzikou inspirovanou romantickým folklórem ostrova zelených čtyřlístků rozehřeje publikum kladenská kapela Zrní, jejíž hvězda stoupá v posledních letech strmě vzhůru. Pro milovníky osvědčených pořádků vystoupí na soboteckém pódiu Jaroslav Uhlíř nebo Janek Ledecký. A těšit se i letos můžete na to, co dělá Jarmark Jarmarkem - trhy s řemesly i dobrým jídlem, divadélko pro děti a hlavně letní atmosféra uprostřed Českého Ráje.

 

Po několika letech jsme opět chtěli přivézt zajímavého zahraničního interpreta a vystoupení Travise O'Neilla na letošním Rock for People v Plzni mě moc bavilo,“ vysvětluje Jiří Suchánek, proč si letos návštěvníci užijí mezi českými hudebníky také jeden mezinárodní bonbónek.
 

Na Jarmarku se v průběhu jeho téměř třicetileté historie objevila celá řádka zvučných jmen. Ke zlatému českému hudebnímu fondu patří také letošní interpreti -  Janek Ledecký a Jaroslav Uhlíř. Ledecký začínal v 80. letech s kapelou Žentour a do nynějška vydal 12 sólových alb. Do repertoáru vystudovaného právníka patří i tři muzikály, k nimž napsal hudbu. Ani Jaroslava Uhlíře není třeba zeširoka představovat. Známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor vytvořil autorskou dvojici například se Zdeňkem Svěrákem nebo Karlem Šípem. Jeho hudbu jste mohli slyšet třeba ve filmech Ať žijí duchové, Vrchní, prchni!, Lotrando a Zubejda, S čerty nejsou žerty či  Vratné lahve. Mladšímu z obou hudebníků bude patřit čas v sobotu odpoledne, Jaroslav Uhlíř vystoupí v sobotu večer po Travis O'Neillovi a jeho skupině.

 

Zejména mladší návštěvníky pak v programu bezesporu zaujme kapela Zrní, jejíž hudební highligt se odehrál poměrně nedávno. Zrní totiž zakončilo první den největšího českého festivalu Colours of Ostrava 2015 a jeho koncert bezprostředně navázal na slavnou islandskou zpěvačku Björk, jež vystoupení Zrní s nadšením schválila. Zrní je ale na českých festivalových pódiích jako doma, a proto se můžeme v Sobotce těšit na pořádný „kladenský uhelný zen“, jak sami muzikanti popisují svou tvorbu.

 

Hudební fanoušci si též jistě užijí písničkáře Václava Koubka, nejlepší český revival Abba Stars,  Wanastowi Vjecy Revival či filmovou a pohádkovou hudbu na závěr sobotního večera v podání Zdeňka Vranovského.
 

Avšak ani stálí návštěvníci Soboteckého jarmarku a festivalu řemesel nepřijdou zkrátka. Čeká na ně oblíbená dechovka - tentokrát s přídavkem v podobě cimbálovky - tradiční host Mackie Messer Band, mažoretky, divadlo, pogram pro děti, výstavy, řemeslníci či stánky. 

 

Časový plán Soboteckého jarmarku 2015 je zde.