Sobotecký jarmark oslaví svoje čtvrt století v rytmu diska

Když v roce 1988 otvíral Jarmark svoje brány poprvé, návštěvníci nejspíš netušili, že pomáhají vzniku minimálně pětadvacetileté tradice. Letos, o celé čtvrt století později, je jasné, že Jarmark je nedílnou kulturní součástí nejen Sobotky, ale také širokého okolí. Přijďte s námi 23. až 24. srpna oslavit tento jedinečný ročník a vrátit se proti proudu času!

Pátek bude jako obvykle patřit jenom hudbě. Narozeniny Jarmarku oslaví v hlavním čase známá kapela Sto zvířat. Sekundovat jí bude Maršál bazén a Post pubescentos. O zábavu sobotního dne a večírku se postará legendární Blue Effect, Jiří Dědeček a skupina Úterý, Roxette revival, Layla s hity 80. až 90. let nebo Sagvan Tofi se svými Dětmi ráje.

Nouze nebude ani o doprovodný program. Návštěvníci, kteří si zvykli na folklórní vystoupení, mažoretky, divadlo, pogram pro děti, výstavy, řemeslníky či stánky s originálním zbožím nepřijdou zkrátka. Letos ale bude Jarmark kořenit pravá atmosféra osmdesátek. Pamětníci se tak budou moci vrátit do dob, kdy Jarmark začínal. Najdete tu stánky s retro poklady, herní automaty, trabanty, fichtly, plísňáče či hry atari. Zkrátka všechno, co patří k éře flitrů, trvalých a diska.

Novinkou na Jarmarku bude odpočinková zóna ve Šrámkově zahradě, která bude sloužit k načerpání sil (při tradičně nabitém programu to bude jistě třeba) a maminkám s dětmi.  Plakát je ke stažení níže.