Sobotecký jarmark pro Sobotkovy i ostatní

V pětadvacetileté historii Soboteckého jarmarku a festivalu řemesel se uskutečnila tři setkání Sobotkových - tedy lidí s příjmením Sobotka nebo Sobotková. To letošní - opět po pětileté pauze – se uskuteční 24. srpna a bude o poznání méně formální a organizované.

Jde nám hlavně o to, aby se setkali známí a přátelé z minulých let, kteří si Sobotku oblíbili nejenom kvůli jejímu jménu,“ vysvětlil za pořadatele Jarmarku Jan Janatka. Každý, kdo doloží, že se jmenuje Sobotka nebo Sobotková bude mít na Sobotecký jarmark vstup zdarma (a to včetně dětí) a dostane drobný dárek, který ho jasně identifikuje mezi dalšími návštěvníky. Registrace bude probíhat na zahradě Šrámkova domu, kde bude v průběhu letošního Jarmarku fungovat odpočinková zóna s dětským herním koutkem. Bezplatný přístup na zahradu je přímo u kostela, kam se dostanete přes Malé náměstí z ulic Baštecká, Šolcova a Šafranice.

Krom Sobotkových se ale pořadatelé připravují i na ostatní návštěvníky. Letošním tématem je disko 80. let, v jehož éře vznikly první ročníky Jarmarku. Atmosféru céček navodí Sagvan Tofi a jeho Děti ráje, Roxette revival nebo DJ Zdeněk Vranovský. Divákům se představí i současná tvorba v podání kapely Sto zvířat, Jiří Dědeček & Úterý, Blue Effect s Radimem Hladíkem či oblíbený Mackie Messer Band.

Mimo stánků s originálním a často ručně vyráběným zbožím a domácími specialitami čeká na diváky divadlo, dětský program a vzpomínka v podobě přehlídky milovníků strojů Jawa „fichtl“. Sobotním programem hosty provede Jan Antonín Duchoslav známý také jako Viki Cabadaj

 

Sobotecký jarmark a festival řemesel

23. - 24. srpna 2013

www.sobotecky-jarmark.cz

www.facebook.com/soboteckyjarmark

Vystoupí: Sto zvířat, Blue Effect, Sagvan Tofi a Děti ráje, Jiří Dědeček & Úterý, Roxette revival, Benjaming's Clan, Mackie Messer Band a další

Další program: řemesla, mažoretky, dětské divadlo, country a další

Moderuje Jan Antonín Duchoslav